Хајлајтс и голови од Арсенал vs Свонси Сити

Во рамките на Премиер лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Арсенал и гостинот Свонси Сити, во Сабота, 28 Октомври 2017.

Арсенал не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но 2 пати ја тресеше противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Арсенал и Свонси Сити погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/7ez5c.mp4?token=1509212409-Ub6mSget3FspGb0%2B7M4c6siLMTscmMq0V1ctrJffMGU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Премиер лига? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk