Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Манчестер Јунајтед и Тотенхем

Манчестер Јунајтед на својот стадион го пречека Тотенхем во рамките на Премиер лига, во Сабота, 28 10.

На натпреварот беше постигнат само еден гол, а голот го постигна Манчестер Јунајтед. Поради тоа Манчестер Јунајтед го доби натпреварот со 1:0.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Манчестер Јунајтед и Тотенхем.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/4dfqx.mp4?token=1509205047-rry7KYHlVLKhbQvyU%2Fgm60SYEULcPXi57EUsDrieIyI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.