Хајлајтс и голови од Депортиво Алавес vs Валенсија

Во Сабота, 28 Октомври, Депортиво Алавес на својот стадион го пречека Валенсија во рамките на Ла Лига.

Депортиво Алавес успеа да постигне еден гол, но дозволи нивната мрежа да се тресе два пати. Тоа резултираше со победа на Валенсија од 2:1.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Депортиво Алавес и Валенсија.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/0xryk.mp4?token=1509201616-VMXJZHg7GRe%2F7N%2Fv4OEUEKr3SBH4C2DHirDJxidnddM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Неверојатни бонуси, одлични коефициенти и предлог типови на kladenje.mk