Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Генчербирлиги и Јени Малатјаспор

Во Сабота, 28 Октомври, Генчербирлиги и Јени Малатјаспор одиграа натпревар во рамките на Супер Лига.

Јени Малатјаспор имаше убаво гостување кај Јени Малатјаспор, постигна само еден гол, но тој беше доволен за победа бидејќи ја зачува сопствената мрежа, односно домаќинот не постигна гол.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Генчербирлиги и Јени Малатјаспор.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/jgush.mp4?token=1509205226-tGCUqhaLjOjHUVwGjrLViqmMN%2FSQcUxFFvkhe79Sd%2Bw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Супер Лига? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk