Хајлајтс и голови од Лидс Јунајтед vs Шефилд Јунајтед

Во Петок, 27 Октомври, Лидс Јунајтед го нагости Шефилд Јунајтед во рамките на Чемпионшип натпревар.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигнаа играчите на Шефилд Јунајтед, а еден гол постигна Лидс Јунајтед. Тоа резултираше со победа на Шефилд Јунајтед од 2:1.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/sjsdf.mp4?token=1509145544-3q1DDfqFSGqoaKTxxFwElgCD%2F%2Btiumz8n1PZ1ELG%2FUQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Чемпионшип и проверете ги одличните типови на kladenje.mk