Жирона vs Леванте голови и хајлајтс

Во рамките на Куп на Кралот се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Жирона и гостинот Леванте, во Четврток, 26 Октомври 2017.

Леванте одлично ги искористи создадените шанси и постигна два гола. Жирона не успеа да постигне ниту еден гол и му дозволи на гостинскиот тим да ги освои трите бода со при резултат 2:0.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Жирона и Леванте.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/kbfqb.mp4?token=1509058999-YEw1V6zXyVzeP0KqUHw3%2Fv6a5C0xnDTPrPrEORS%2BVB0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Куп на Кралот? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk