Хајлајтс и голови од Депортиво Ла Коруња vs Лас Палмас

Во Четврток, 26 Октомври, Депортиво Ла Коруња го нагости Лас Палмас во рамките на Куп на Кралот натпревар.

Нападите на двата тима фукционираа добро, но нападот на Депортиво Ла Коруња беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 4-1.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/i5ded.mp4?token=1509058205-HgTxXA3oeWflLO0LEZFBlRsc8c64IEVmWktMtTR1Qbg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk