Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Кашимпаса и Гезтепе

Кашимпаса на домашен терен играше против Гезтепе во рамките на Супер Лига, во Петок, 27 Октомври.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Кашимпаса успеа 3 да ги претвори во гол, додека Гезтепе искористи само 1 шанси. Тоа резултираше со победа на Кашимпаса со точен резултат 3-1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/2vrcj.mp4?token=1509136626-Ysz2GyG7JFRzd7V0GllAu7onxpVUmU%2F8bwtVG7jeQOM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk