Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Арминија Билефилд и Инглштад

Во Петок, 27 Октомври 2017, Инглштад му гостуваше на Арминија Билефилд во рамките на 2ра Бундеслига.

Нападите на двата тима фукционираа добро, но нападот на Арминија Билефилд беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 3-1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/1j9vb.mp4?token=1509141968-ReGv6fd59IMnA%2B4qMPfrAzinqn%2FznE4AyMMjIlUMskw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk