Фуенлабрада vs Реал Мадрид голови и хајлајтс

Фуенлабрада на својот стадион го пречека Реал Мадрид во рамките на Куп на Кралот, во Четврток, 26 10.

Реал Мадрид имаше убаво гостуваење, постигна два гола на натпреварот. Фуенлабрада и покрај сите напори не успеа да го совлада гостинскиот голман и ги разорачара домашните навивачи. Натпреварот заврши со победа од 2:0 и трите бода за Реал Мадрид.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/q4he1.mp4?token=1509062725-aandikgpUg%2FLwyvhMifr4tksFYhX4KtrrqrnGf1RGY4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk