Тотенхем vs Вест Хем Јунајтед голови и хајлајтс

Тотенхем го нагости Вест Хем Јунајтед во рамките на Лига Куп меч, во Среда, 25 Октомври 2017.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Вест Хем Јунајтед успеа 3 да ги претвори во гол, додека Тотенхем искористи една помалку. Тоа резултираше сотри бода и победа на Вест Хем Јунајтед со точен резултат 3-2.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Тотенхем и Вест Хем Јунајтед погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/rh345.mp4?token=1508972736-Eudjwk2mdlJW8x8O9qGmiDJBhf%2BcPVRn8PkvhEzabxE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сакаш да играш онлајн казино? На casinobonus.mk провери кои онлајн казина нудат најдобри услови за уплата и исплата и најдобри бонуси.