Болоња vs Лацио голови и хајлајтс

Болоња и Лацио одиграа натпревар во рамките на Серија А, во Среда, 25 10 2017.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но на разочарување на домашната публика Лацио постигна два, додека Болоња успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/v587v.mp4?token=1508972705-CjXorG2VEG2tZc37C2x6rtb5%2FsBnEs7tZpnb7vyv210%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Серија А? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk