Хајлајтс и голови од Челзи vs Евертон

Челзи и Евертон одиграа натпревар во рамките на Лига Куп, во Среда, 25 10 2017.

Челзи не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но 2 пати ја тресеше противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/vwaev.mp4?token=1508972704-k5xtk30Zvoz8ebXZ%2Bm0UqrISTiILihJMF3%2BSt6TK9oE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk