Хајлајтс и голови од Yeşil Bursa vs Кајзериспор

Во Четврток, 26 Октомври, Yeşil Bursa го нагости Кајзериспор во рамките на Куп на Турција натпревар.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигнаа играчите на Кајзериспор, а еден гол постигна Yeşil Bursa. Тоа резултираше со победа на Кајзериспор од 2:1.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Yeşil Bursa и Кајзериспор.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/zyy6n.mp4?token=1509051930-iFw9JiJAEDa4RiC2V75uAVbGu%2FRF0aRgo7dGHDf9zrk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Куп на Турција? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk