Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Вердер Бремен и Хофенхајм

Во Среда, 25 Октомври, Вердер Бремен на својот стадион го пречека Хофенхајм во рамките на Германски Куп.

Одбраната на Вердер Бремен одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш. Па голот кој го постигна Вердер Бремен беше доволен за победа од 1:0.

На натпреварот помеѓу Вердер Бремен и Хофенхајм имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/mu2mq.mp4?token=1509018649-qq4%2Bjc56v%2FR6lHl1yqUBV5T%2B1bRxtuG%2FEoghdIAJHY8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Casinobonus.mk ви ги нуди сите информации за играње на онлајн казино во Македонија. Бесплатни совети, рецензии на казина, гратис спинови и бонуси.