Еибар vs Селта Виго голови и хајлајтс

Еибар го нагости Селта Виго во рамките на Куп на Кралот меч, во Среда, 25 Октомври 2017.

Селта Виго прими еден гол, но успеа да постигне два гола и ја разочара домашната публика, па забележа победа и три бода со резултат 2:1.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Еибар и Селта Виго.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/agnvd.mp4?token=1508980010-rnc3FC%2ByUh2V%2Bj2XuSAPJvkMyMFEVpl3OP3Ookjr9Do%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365