Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Real Valladolid и Леганес

Во Среда, 25 Октомври, Real Valladolid го пречека Леганес во рамките на Куп на Кралот меч.

Леганес не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но гостинските играчи 2 пати ја тресеа противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1 и освои три бода.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Real Valladolid и Леганес.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/w5g2g.mp4?token=1508974867-J1zp0IJ3XNOuPQ0EqtPvv%2FXqeUpxrNRKSlcs4W64Ho4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.