Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Рома и Кротоне

Рома на својот стадион го пречека Кротоне во рамките на Серија А, во Среда, 25 10.

Кротоне не успеа да постигне гол, а нивниот голман беше матиран еднаш. Поради тоа Рома запиша победа од 1:0.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Рома и Кротоне.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/zi91o.mp4?token=1508971274-5Q7n0AzP2fEDZ2lkk%2BrxZ5HBT%2BNqFvGVJOwEhqILzFs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk