Хајлајтс и голови од Каљари vs Беневенто

Каљари на својот стадион го пречека Беневенто во рамките на Серија А, во Среда, 25 10.

Каљари не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но 2 пати ја тресеше противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Каљари и Беневенто.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/9w66d.mp4?token=1508972469-W%2F%2BdZv06hLVRIxAi%2B8UWUgTIwlYdn6VlHd8M9sm9mSw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Серија А? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk