Хајлајтс и голови од Paderborn vs Бохум

Paderborn на домашен терен играше против Бохум во рамките на Германски Куп, во Вторник, 24 Октомври.

На натпреварот имаше точно 2 гола, и двата ги постигна Paderborn. Тоа резултираше со победа на Paderborn од 2:0.

На натпреварот помеѓу Paderborn и Бохум имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/merge-47cz2.mp4?token=1508881267-kut7R4c5rHhQcYfXPdf8ahymedlsrvtNYulrRZhUSm4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk