Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Schweinfurt и Ајнтрахт Франкфурт

Во Вторник, 24 Октомври, Schweinfurt на својот стадион го пречека Ајнтрахт Франкфурт во рамките на Германски Куп.

Ајнтрахт Франкфурт постигна 4 гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа, па забележа висока победа од 4-0. Домашните навивачи останаа разочарани.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Schweinfurt и Ајнтрахт Франкфурт.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/merge-6gdbi.mp4?token=1508884871-CMwRh8EqIZ7zxgj%2BjvYW6UQXhDZjBaonG%2BgupNiicD0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk