Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Magdeburg и Борусија Дортмунд

Во рамките на Германски Куп се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Magdeburg и гостинот Борусија Дортмунд, во Вторник, 24 Октомври 2017.

На натпреварот беа постигнати 5 гола, но на разочарување на домашните навивачи сите ги постигна Борусија Дортмунд, па Magdeburg го загуби мечот со резултат 5-0.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/yd0oq.mp4?token=1508886068-RHVEiQKXy38AJnXXvk8U0%2BT1BFL2OSrEmR1VL5BJYwo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Германски Куп? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk