Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Лестер Сити и Лидс Јунајтед

Во Вторник, 24 Октомври, Лестер Сити го пречека Лидс Јунајтед во рамките на Лига Куп меч.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, но нападот на Лидс Јунајтед беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 3-1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Лестер Сити и Лидс Јунајтед.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/2dook.mp4?token=1508886283-bTaCOXEDZB3z3xzoA8UepzZPE9McUtCesdzlWFffnBc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Лига Куп и проверете ги одличните типови на kladenje.mk