Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Гетафе и Депортиво Алавес

Гетафе го пречека Депортиво Алавес во Вторник, 24 Октомври.

На натпреварот беше постигнат само еден гол, на разочарување на публиката голот го постигна Депортиво Алавес. Поради тоа Депортиво Алавес го доби натпреварот со 1:0.

На натпреварот помеѓу Гетафе и Депортиво Алавес имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/27zdc.mp4?token=1508884864-U9YC6usddImhgkSLEpCpVHdP7qa67bmgmnrdavPFKAI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.