Хајлајтс и голови од Аланиаспор vs Edirnespor Gençlik

Во Вторник, 24 Октомври, Аланиаспор го пречека Edirnespor Gençlik во рамките на Куп на Турција меч.

Аланиаспор одлично ги искористи создадените шанси и постигна два гола. Edirnespor Gençlik не успеа да постигне ниту еден гол, па натпреварот заврши со точен резултат 2:0.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Аланиаспор и Edirnespor Gençlik погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/p18ur.mp4?token=1508882771-0IhKZoP%2FJoVoojR%2BSdNyk8Rj75cBBBQsqUik96yjSmo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.