Кашимпаса vs Niğde Belediyespor голови и хајлајтс

Кашимпаса и Niğde Belediyespor одиграа натпревар во рамките на Куп на Турција, во Вторник, 24 10 2017.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Кашимпаса успеа да постигне повеќе голови и забележа победа со точен резултат 5-1.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Кашимпаса и Niğde Belediyespor.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ic9oj.mp4?token=1508881278-CUzgG6f%2BXiS8moTcdsAX1M6NnKSe1jEvIlY1AH%2FHktk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Куп на Турција? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk