Cádiz vs Реал Бетис голови и хајлајтс

Cádiz и Реал Бетис одиграа натпревар во рамките на Куп на Кралот, во Вторник, 24 10 2017.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, гостинскиот тим, Реал Бетис, успеа да реализира две, додека Cádiz само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Cádiz и Реал Бетис погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/92jq4.mp4?token=1508886336-l17PfjajB3Pkb9XItE5kMFnQz2IjPdKGN8NdFk43qlQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk