Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Real Murcia и Барселона

Во рамките на Куп на Кралот се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Real Murcia и гостинот Барселона, во Вторник, 24 Октомври 2017.

Играчите на Барселона имаа свој ден и постигнаа точно 3 гола, додека Real Murcia не постигна ниту еден, па затоа ги разочара домашните навивачи и го загуби натпреварот со точен резултат 3-0.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Real Murcia и Барселона.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/vusfc.mp4?token=1508889910-nIyg8J0VVY0gQk0WrQbWF9EXcppXFms75aNIA3SZf%2BE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.