Арсенал vs Норвич Сити голови и хајлајтс

Арсенал и Норвич Сити одиграа натпревар во рамките на Лига Куп, во Вторник, 24 10 2017.

Гледачите имаа можност да видат по еден гол на двете страни и натпреварот немаше победник, заврши со резултат 1:1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/c9mei.mp4?token=1508888366-ib1fDpYoinYlK0u9b5yn%2FmISjoV4BFQXL4XOXMrpr3U%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Лига Куп? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk