Хајлајтс и голови од Депортиво Ла Коруња vs Џирона

Депортиво Ла Коруња и Џирона одиграа натпревар во рамките на Ла Лига, во Понеделник, 23 10 2017.

Џирона прими еден гол, но успеа да постигне два гола и ја разочара домашната публика, па забележа победа и три бода со резултат 2:1.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Депортиво Ла Коруња и Џирона.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ivf20_1.mp4?token=1508799929-RcIflEg2b%2BXlWDsXVDrkXgNisbQG%2FWPIGjx9tVX6HKc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk