Фортуна Дизелдорф vs Борусија Менхенгладбах голови и хајлајтс

Во Вторник, 24 Октомври, Фортуна Дизелдорф и Борусија Менхенгладбах одиграа натпревар во рамките на Германски Куп.

Натпреварот беше израмнет, една шанса Борусија Менхенгладбах претвори во гол, и тоа беше доволно за победа од 1:0 и разочарување на домашните навивачи.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/1u31j.mp4?token=1508877663-qYapEeRrDrafpKrg1JASM4jx0xG%2BC62UHd2JqfeUCgQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.