Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Реал Солт Лејк и Спортинг КС

Во рамките на МЛС се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Реал Солт Лејк и гостинот Спортинг КС, во Недела, 22 Октомври 2017.

Спортинг КС успеа да постигне еден гол, но нивниот голман капитулираше два пати.Тоа резултираше со победа на Реал Солт Лејк од 2:1.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Реал Солт Лејк и Спортинг КС можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/yvg6k.mp4?token=1509972275_0bb8dff8df1779c71bbda9edf9eeae607cb5c014″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Преглед и видео ривју на онлајн слотови од најдобрите казина на Македонски јазик само на casinobonus.mk