Хајлајтс и голови од Сан Хозе Ертквejкс vs Минесота Јунајтед

Во Недела, 22 Октомври, Сан Хозе Ертквejкс и Минесота Јунајтед одиграа натпревар во рамките на МЛС.

Публиката имаше можност да види 5 гола, од кои 2 завршија во мрежата на Сан Хозе Ертквejкс додека 3 завршија во мрежата на Минесота Јунајтед. Тоа резултираше со победа на Сан Хозе Ертквejкс со точен резултат 3-2.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Сан Хозе Ертквejкс и Минесота Јунајтед.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/96if6.mp4?token=1509973552_917240e73fa5df3d6b19126663d67c3584f8a42c” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.