Портланд Тимберс vs Ванкувер Вајткапс голови и хајлајтс

во Недела, 22 Октомври, Портланд Тимберс на домашен терен играше против Ванкувер Вајткапс во рамките на МЛС.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигна Портланд Тимберс, а еден гол постигна Ванкувер Вајткапс. Тоа резултираше со победа на Портланд Тимберс од 2:1.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Портланд Тимберс и Ванкувер Вајткапс можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/rotny.mp4?token=1509973551_a2086a7325331b0d9fdd28fb6c2dbc91f50486db” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365