Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Филаделфија Јунајтед и Орландо Сити

Во Недела, 22 Октомври 2017, Орландо Сити му гостуваше на Филаделфија Јунајтед во рамките на МЛС.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Филаделфија Јунајтед успеа 6 да ги претвори во гол, додека Орландо Сити искористи само 1 шанси. Тоа резултираше со победа на Филаделфија Јунајтед со точен резултат 6-1.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/gxeyg.mp4?token=1509973551_b10fe73cbb62094e324a8b24e276f1464a240543″ class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk