Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Хјустон Динамо и Чикаго Фајр

во Недела, 22 Октомври, Хјустон Динамо на домашен терен играше против Чикаго Фајр во рамките на МЛС.

Натпреварот изобилуваше со голови и беа постигнати точно 3 гола, но сите во мрежата на Чикаго Фајр. Тоа резултираше со победа на Хјустон Динамо од 3-0.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cdn-e2.streamable.com/video/mp4/pzy45.mp4?token=1509973550_b3e22dc9acf428db74194720d5c1ad4a9d4f7a2d” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.