Ипсвич Таун vs Норвич Сити голови и хајлајтс

Во Недела, 22 Октомври 2017, Норвич Сити му гостуваше на Ипсвич Таун во рамките на Чемпионшип.

На натпреварот беше постигнат само еден гол, на разочарување на публиката голот го постигна Норвич Сити. Поради тоа Норвич Сити го доби натпреварот со 1:0.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Ипсвич Таун и Норвич Сити.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/hx4e2.mp4?token=1508699149-KcTDvGhbj%2F8ThcemztnXGFqmC4IZxE1Cw5KLyk8T4FI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Неверојатни бонуси, одлични коефициенти и предлог типови на kladenje.mk