Хајлајтс и голови од Селта Виго vs Атлетико Мадрид

Во рамките на Ла Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Селта Виго и гостинот Атлетико Мадрид, во Недела, 22 Октомври 2017.

Атлетико Мадрид имаше убаво гостување кај Атлетико Мадрид, постигна само еден гол, но тој беше доволен за победа бидејќи ја зачува сопствената мрежа, односно домаќинот не постигна гол.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/5thtu.mp4?token=1508698089-LuYeS4kjYbNbHV08MolIHrogi9xN%2BeW2FLQ7JWyyGf8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365