Хајлајтс и голови од Тотенхем vs Ливерпул

Во Недела, 22 Октомври 2017, Ливерпул му гостуваше на Тотенхем во рамките на Премиер лига.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, но нападот на Ливерпул беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 4-1.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Тотенхем и Ливерпул.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/bcgga.mp4?token=1508698135-0GzPDB%2FFWNBO8qIAKFJYcTSNjsC568gDvdodEZWyMLY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk