Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ница и Стразбург

Ница го пречека Стразбург во Недела, 22 Октомври.

Стразбург не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но гостинските играчи 2 пати ја тресеа противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1 и освои три бода.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/tywbj.mp4?token=1508695532-dvLfFzFM8aGWz8OwrDYXW3QKWuS5WsmVdu7XIiPhit4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.