Феенорд vs Ајакс голови и хајлајтс

Во Недела, 22 Октомври, Феенорд на својот стадион го пречека Ајакс во рамките на Ередивизија.

Публиката имаше можност да види 5 гола. Сепак Феенорд беше послаб противник, постигна само 1 гола, додека Ајакс постигна 4 гола и победи со точен резултат 4-1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/7dzz5.mp4?token=1508692812-Fl1tFEWK24FqVil3CSyzWlw6gLZriSZ%2BcaTMxdlmZXQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365