Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Евертон и Арсенал

Во рамките на Премиер лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Евертон и гостинот Арсенал, во Недела, 22 Октомври 2017.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Арсенал беше поуспешен, успеа 5 шанси да ги претвори во гол, додека Евертон искористи само 2 шанси. Тоа резултираше со три бода и победа на Арсенал.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Евертон и Арсенал.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/4hx2m.mp4?token=1508691751-6VvZ4AaSjwK%2FUOjDFURlz9gebCGHhbt8WuF3OKSk9lQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Премиер лига? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk