Хајлајтс и голови од Фрајбург vs Херта

Во Недела, 22 Октомври, во рамките на Бундеслига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Фрајбург и гостинот Херта.

Фрајбург и Херта постигнаа само по еден гол, и натпреварот заврши без победник, 1:1.

На натпреварот помеѓу Фрајбург и Херта имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/crd8d.mp4?token=1508695531-X2YzlEXiqsAz4YKBQta5nDuK2YqQaRQmZNxNzysFLGA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.