Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Киево и Хелас Верона

Во Недела, 22 Октомври, Киево на својот стадион го пречека Хелас Верона во рамките на Серија А.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Киево успеа 3 да ги претвори во гол, додека Хелас Верона искористи само 2 шанси. Тоа резултираше со победа на Киево со точен резултат 3-2.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Киево и Хелас Верона.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/06khk.mp4?token=1508683000-k0yaCB73wGuvQyTn5vqJq9efQnvB7ohDwefvrAJ9LEQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk