Шефилд Јунајтед vs Ридинг голови и хајлајтс

Во Сабота, 21 Октомври, Шефилд Јунајтед и Ридинг одиграа натпревар во рамките на Чемпионшип.

Шефилд Јунајтед прими еден гол, но успеа да постигне два гола, па забележа победа со резултат 2:1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/xvri5.mp4?token=1508616300-wOXwoezAeDw3sPDNfDKeHabpmosy%2BheC0h62mi6eKOI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Играш прогресија на онлајн рулет? Провери ги сите информации за Мартингејл систем системот на casinobonus.mk.