Хајлајтс и голови од Вулверхемптон vs Престон

Вулверхемптон на својот стадион го пречека Престон во рамките на Чемпионшип, во Сабота, 21 10.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Вулверхемптон успеа да постигне еден гол повеќе и забележа победа со точен резултат 3-2.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Вулверхемптон и Престон.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/15ae4.mp4?token=1508616301-MIgG0OXAmFCL3M4wtlPQy%2F05Ltoz7b9284E%2FpBZngi8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365