Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Нотингем Форест и Бартон Албион

Во Сабота, 21 Октомври, Нотингем Форест и Бартон Албион одиграа натпревар во рамките на Чемпионшип.

На натпреварот имаше точно 2 гола, и двата ги постигна Нотингем Форест. Тоа резултираше со победа на Нотингем Форест од 2:0.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/mc9ck.mp4?token=1508616300-ovpait6lIFUt0cxp7u%2FsSu6pXSCc9sdOw%2FMV82BAyHA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk