Шалке 04 vs Мајнц 05 голови и хајлајтс

Шалке 04 го нагости Мајнц 05 во рамките на Бундеслига меч, во Петок, 20 Октомври 2017.

Додека Шалке 04 постигна два гола на натпреварот, Мајнц 05 и покрај сите напори не успеа да го совлада противничкиот голман. Натпреварот заврши со победа од 2:0 на Шалке 04.

На натпреварот помеѓу Шалке 04 и Мајнц 05 имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/weha6.mp4?token=1508536426-gGOeT6xNg%2BE19O6eSqU%2BIFubwm3QTU6iFALQvjX0X7k%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk