Хајлајтс и голови од Сент Етиен vs Монпеље

Во Петок, 20 Октомври, Сент Етиен на својот стадион го пречека Монпеље во рамките на Лига 1.

Одбраната на гостинскиот тим, Монпеље, одлично ја заврши работата, не беше совладана ниту еднаш и задоволна си замина дома. Голот кој го постигна Монпеље беше доволен за победа од 1:0 и освојување на трите бода.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Сент Етиен и Монпеље.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ozvmx.mp4?token=1508538927-mAnlJGmS54Y%2Brwq5p%2BteYPU8PVScdAdIfFcN8CzD4%2Bs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.