Османлиспор vs Карабукспор голови и хајлајтс

Во Сабота, 21 Октомври, во рамките на Супер Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Османлиспор и гостинот Карабукспор.

Османлиспор постигна 3 гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа, па забележа висока победа од 3-0.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/pyp31.mp4?token=1508596690-BB5PrwIVFTs9p3M2l9aPOmkLyq24zJj7MhNglY9I%2Fmk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.